Hazai vendégeknek, minden korosztálynak (szerb, magyar)
Foglalható: 2019. 01.01. – 2019.12.30.
Csomag tartalma:
Szállás: 3-4*-os szállodában vagy panzióban félpanziós ellátással
10.00 Találkozás a szegedi Tourinform irodánál
10.30 Egy darabka Párizs városnéző séta 1. rész (idegenvezetővel)
A séta során Szeged legszebb szecessziós épületeit nemcsak kívülről, hanem belülről is megismerhetjük. A nagypolgári luxus-bérpaloták felfedik belső pompájukat: kovácsoltvas lépcsőházaikat, az eredeti kerámiákat és a színes ablaküvegeket.
Állomások: Beregi-ház, Deutsch-palota, Gróf-palota, Reök-palota
„Volt egy nagyon rövid időszak a magyar építészet történetében, amikor alig húsz év alatt- közvetlenül az első világháború előtt- szerencsés módon összejöttek mindazok a feltételek, melyek bátran mondhatjuk, a világszínvonalú építészethez elengedhetetlenek. Ez volt a szecesszió kora. Béke volt, a gazdasági fellendülés korszakát élte az ország, volt tehát pénz a költséges középítkezésekhez is. Főleg az alföldi, sokszor elmaradott „porfészekből” kellett várost varázsolni. Építettek városházákat, templomokat, zsinagógákat, kaszinókat és még sok minden mást is. Az építészek egymás után kapták a megrendeléseket. Az ismertebb Lechner, Lajta, Komor, Giergl, Baumhorn és Medgyaszay mellett tucatjával kaptak megbízást más tervezők is. Igazi aranykor volt ez, és szerencsénkre sok épület meg is maradt.”
12.30 Ebéd a belvárosban, majd szabad program
15.00- 17.30 Borkóstolóval egybekötött szecessziós városnézés a szegedi zsidó negyedben (idegenvezetővel)
A séta a Borháló borszaküzletében kezdődik, ahol kóser bort kóstolva indulunk el városnéző sétánkra Szeged zsidó negyedében.
Állomások: Zsidó Hitközség épülete, Jósika utca 14. számú ház, új Zsinagóga
10.00 Egy darabka Párizs városnéző séta 2. rész (idegenvezetővel)
Szeged sztárépítésze volt a tragikusan fiatalon elhunyt Magyar Ede, aki alig nyolc év alatt, több tucat házat tervezett Szegeden. De vajon tudjuk-e, hogy hol találhatók ezek? A sétán a Reök-palotát megálmodó zseniális építész legszebb szecessziós épületeit ismerhetjük meg – kívül-belül!
Állomások: Ungár-Mayer palota, Kereskedelmi és Iparbank, Tedesco-ház, Goldschmidt-ház
12.00 Ebéd a Szegeden belvárosban, majd utazás Szabadkára
16.00 – 18.00 Szecessziós séta a belvárosban
Állomások: Dömötör Miksa palotája, Szabadkavidéki Kereskedelmi Bank palotája, Városi bérpalota, Simeon Leovic bérpalotája
10.00 Látogatás a felújított Zsinagógában (idegenvezetővel)
A Zsinagógát Komor Marcell és Jakab Dezső tervei alapján építették 1902-ben. Művészi és esztétikai értéke mellett azért is kivételes, mert Európában ez az egyetlen zsinagóga, amely a szecesszió magyar változatát képviseli. A stílusra jellemzően a pávatoll-szerű növényminták, a tulipánok, a stilizált rózsák és liliomok egyaránt megtalálhatók a homlokzaton és a belső térben, a vitrázsokon és a falfestésen. A vitrázsok Róth Miksa budapesti műhelyében, a homlokzati díszek és a cserepek pedig a pécsi Zsolnay Porcelángyárban készültek.
11.00 Látogatás a Raichle-palotában
Raichle Ferenc építész majdani otthona és tervezőirodája számára az egyik legszebb fekvésű szabadkai telket választotta ki. Saját maga számára, szabadon tervezve elvetett minden kényszert és sablont, s egy olyan épületet hozott létre, melyet sokan csodálnak. A Raichle-palota az első épület, amelyet a látogató vasúton Szabadkára érkezve megpillant, s attól kezdve ez a létesítmény rabul ejti formáival, díszeivel és szokatlan színvilágával.
12.30 Ebéd
14.00 – 17.00 Szecessziós városnézés idegenvezetővel Szabadkán Városháza látogatással egybekötve
Állomások: Városháza, Arany Bárány Szálloda, Magyar Általános Hitelbank palotája, Dusan Stojkovic palotája, Roznofszky József bérpalotája, Az Osztrák-Magyar Bank palotája
17.00 Hazautazás
Csomag ára:
Csoportoknak (15 fő felett):
3-4 *-os szállodai elhelyezés esetén: 210 EUR/fő
Elhelyezés panzióban: 160 EUR/fő
Az ár tartalmazza: